"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devir Reis beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Soyluluk Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gine aynı kurumun Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden izinli olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli hayatına saksılamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Heyet Tıp ve Dirimlik Bilimleri Eğitim Konseyi Mirkanlığı, UMEMPS (Tutarlı şark ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Kurul Üyeliği ve Reis bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Patronaj Kurulunda görev almaktadır. Mirkanlığını da yapmış olduğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri bilirkişiından biri olarak akseptans edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “istikbal periyot saksıkanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda hizmet etmiş olduğu iki yılın sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA saksıkanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak dönüş almıştır. üste Soyluluk Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Mirkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://sportesisleri.name.tr/ https://aspiratorler.name.tr/ http://akaryakitistasyonu.name.tr/ https://kucukmotor.name.tr/ https://surusdeneyimi.name.tr/ Heets Sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al